26 Aralık 2011 Pazartesi

En iyi 8 yeni yıl filmi

Geldik yılın son günlerine bir yıl daha eksiliyor hayatımızdan, 2011'e elveda diyip 2012'ye başlayacağız, her sene bu sıralarda en iyi yeni yıl filmleri çıkar, ben de izlediğim en iyi 8 yeni yıl filmini sizler için yazmak istedim.

8-A Christmas Story: Küçük bir çocuğun gözünden bir yılbaşı hikayesi, gülümseten ve sımsıcak bir masal.

7-Gremlins: Küçük yeşil yaratıkların şehri birbirine katmasını kahkahalarla izleyeceksiniz, tabi sevecen olanlari olduğu gibi kötüleri de var aralarında.

6-A Nightmare Before Xmas: Tim Burton ve efsane bir animasyon, Tim Burton sinemasının tipik filmlerinden biridir, çok da eğlencelidir.

5-Joyeux N oel: 1.dünya savaşı sırasında cephedeki askerlerin savaşa bir günde olsa ara verip noel'i kutladıkları bir an ve sonrası anlatılıyor, hayet güzel ve bağlayıcı bir filmdir.

4-Die Hard: Noel gecesi eşinin iş yerinde kutlamaya gelen bruce willis ve sonrasında yaşanan inanılmaz olaylar, die hard efsanesinin ilk filmi tabi ki en iyisi.

3-Love Actually: En iyi yılbaşı filmlerindendir, birkez izleyen mutlaka bir kez daha izlemiştir bu filmi, kadrosu da çok sağlam, her sahnesinde bir star muhakkak çıkar karşınıza.

2-Miracle on 34th Street: Afi'nin en iyi 10 fantastik film listesinde 5.sırayı almış, çok keyifli bir yılbaşı hikayesi.

1-It is a Wonderful Life: Bu filmin benim için önemi çok farklı çünkü bu film sadece bir film değil, bu film anlayabilen için bir filmden çok hayatın sırrını verir insana, bu film insana nasıl önemli birisi olduğunu öğretir ve kendisini sahiplenmesini öğretir, bu film insana değer vermesini anlatır, her insanın hayatda bir önemi olduğunu ve kimsenin bu yaşama öylesine gelmediğini anlatır ve bu film her noel haftasında amerika'da her kanal tarafından en az 2 kez yayınlanır. Bu filmi izleyin, ben her sene muhakkak 1 kez izliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder